2018 Fall - Division 4 Travel
Team Schedules - U10 Girls Group A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://pa-div4travel18.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2D2D8CA3-DBEF-428F-A476-A382DBD27ACC&tournamentguid=A5CBE2D3-ED74-42D5-8935-E1B86D19A521&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
A7 : Peters Twp Gambill 09 GU10 Red W-8   L-0   T-033333333      x24 36  8  10  46  0 0
A2 : CMYSA D4 Girls U10 Warzinski W-6   L-1   T-03333330       x18 11  6  8  19  0 0
A4 : Mountain State Soccer W-4   L-2   T-033003  3      x12 7  4  13  20  0 0
A5 : NASC-2009-U10G-D4-Devennie W-3   L-3   T-13030301       x10 11  3  12  23  0 0
A6 : NSC-U10G-Moffat W-3   L-3   T-030033 0       x9 9  3  10  19  0 0
A1 : Butler - GU10-D4/Leyland W-2   L-4   T-130301 00       7 -5  2  19  14  0 0
A9 : Stewart - U10G - Plum Dynamite W-1   L-5   T-0000003        x3 -12  1  15  3  0 0
A8 : SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson W-1   L-3   T-000 3 0         3 -22  1  25  3  0 0
A3 : Fox Chapel D4 U10G - Weber W-0   L-7   T-000 00000      x0 -35  0  42  7  0 0

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646000  Butler Soccer  01:30 PM  N A1 vs A9Butler - GU10-D4/Leyland 2 vs.Stewart - U10G - Plum Dynamite0
 646002  Fox Chapel Middle Road  01:45 PM  1 A3 vs A4Fox Chapel D4 U10G - Weber 0 vs.Mountain State Soccer6
 646017  Fawcett Field  03:00 PM  1 A8 vs A5SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson 0 vs.NASC-2009-U10G-D4-Devennie9

Bracket - Wednesday, September 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 645999  McCandless  06:15 PM  u10 A5 vs A7NASC-2009-U10G-D4-Devennie 0 vs.Peters Twp Gambill 09 GU10 Red4

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646005  Wylandville  03:30 PM  1 A2 vs A9CMYSA D4 Girls U10 Warzinski 2 vs.Stewart - U10G - Plum Dynamite0
 646024  Fox Chapel Middle Road  03:30 PM  1 A3 vs A5Fox Chapel D4 U10G - Weber 1 vs.NASC-2009-U10G-D4-Devennie7
 646003  Turner Valley Soccer Complex  04:30 PM  TV4 A6 vs A8NSC-U10G-Moffat 7 vs.SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646010  Bridgeport  01:00 PM  1 A4 vs A5Mountain State Soccer 4 vs.NASC-2009-U10G-D4-Devennie3
 646009  Fawcett Field  02:20 PM  1 A8 vs A3SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson   vs.Fox Chapel D4 U10G - Weber 
 646007  Butler Soccer  02:30 PM  N A1 vs A2Butler - GU10-D4/Leyland 2 vs.CMYSA D4 Girls U10 Warzinski3
 646008  Peterswood Soccer Complex  06:00 PM  0 A7 vs A6Peters Twp Gambill 09 GU10 Red 4 vs.NSC-U10G-Moffat1

Bracket - Wednesday, October 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 645996  Fox Chapel Middle Road  05:45 PM  1 A3 vs A1Fox Chapel D4 U10G - Weber 4 vs.Butler - GU10-D4/Leyland6

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646013  Wylandville  02:15 PM  1 A2 vs A4CMYSA D4 Girls U10 Warzinski 1 vs.Mountain State Soccer0
 646014  McCandless  04:05 PM  u10 A5 vs A9NASC-2009-U10G-D4-Devennie 4 vs.Stewart - U10G - Plum Dynamite1

Bracket - Wednesday, October 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646012  BCSA Complex  05:45 PM  1 A1 vs A8Butler - GU10-D4/Leyland 1 vs.SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson2

Bracket - Friday, October 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646006  Bridgeport  07:00 PM  1 A4 vs A7Mountain State Soccer 2 vs.Peters Twp Gambill 09 GU10 Red7

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646029  McCandless  01:00 PM  u10 A5 vs A2NASC-2009-U10G-D4-Devennie 0 vs.CMYSA D4 Girls U10 Warzinski2
 646015  Turner Valley  01:30 PM  5A A6 vs A4NSC-U10G-Moffat 1 vs.Mountain State Soccer3
 646004  McCandless  04:00 PM  u10 A5 vs A1NASC-2009-U10G-D4-Devennie 0 vs.Butler - GU10-D4/Leyland0
 646016  Larry Mills Park  04:00 PM  Fld5 A9 vs A7Stewart - U10G - Plum Dynamite 0 vs.Peters Twp Gambill 09 GU10 Red4
 646018  Wylandville  04:45 PM  1 A2 vs A3CMYSA D4 Girls U10 Warzinski 5 vs.Fox Chapel D4 U10G - Weber0

Bracket - Thursday, October 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646011  Turner Valley Soccer Complex  05:45 PM  TV4 A6 vs A3NSC-U10G-Moffat 6 vs.Fox Chapel D4 U10G - Weber0

Bracket - Friday, October 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646031  Larry Mills Park  06:30 PM  Fld5 A9 vs A6Stewart - U10G - Plum Dynamite 0 vs.NSC-U10G-Moffat2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 645998  Bridgeport  04:30 PM  1 A4 vs A8Mountain State Soccer   vs.SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson 

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646021  Fox Chapel Middle Road  12:30 PM  1 A3 vs A9Fox Chapel D4 U10G - Weber 1 vs.Stewart - U10G - Plum Dynamite2
 646019  Butler Soccer  01:30 PM  N A1 vs A6Butler - GU10-D4/Leyland   vs.NSC-U10G-Moffat 
 645997  Turner Valley  05:00 PM  5A A6 vs A2NSC-U10G-Moffat 2 vs.CMYSA D4 Girls U10 Warzinski3
 646020  Peterswood Soccer Complex  06:00 PM  0 A7 vs A8Peters Twp Gambill 09 GU10 Red 8 vs.SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646030  Wylandville  11:30 AM  1 A2 vs A7CMYSA D4 Girls U10 Warzinski 3 vs.Peters Twp Gambill 09 GU10 Red4
 646022  Peterswood Soccer Complex  04:30 PM  0 A7 vs A1Peters Twp Gambill 09 GU10 Red 5 vs.Butler - GU10-D4/Leyland2
 646025  Graham Park  05:30 PM  10 A8 vs A2SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson   vs.CMYSA D4 Girls U10 Warzinski 

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646023  Larry Mills Park  09:00 AM  Fld5 A9 vs A4Stewart - U10G - Plum Dynamite   vs.Mountain State Soccer 

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 646001  Schwarz 2  01:00 PM  2 A5 vs A6NASC-2009-U10G-D4-Devennie   vs.NSC-U10G-Moffat 
 646027  Graham Park  01:00 PM  10 A8 vs A9SVSA - Revolution - G09 (U10) - Robinson   vs.Stewart - U10G - Plum Dynamite 
 646026  Fairmont WV  05:30 PM  U12 A4 vs A1Mountain State Soccer 5 vs.Butler - GU10-D4/Leyland1
 646028  Peterswood Soccer Complex  06:00 PM  0 A7 vs A3Peters Twp Gambill 09 GU10 Red 10 vs.Fox Chapel D4 U10G - Weber1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.